Klub Sportowy Mako jest jedynym klubem sportowym w Europie, w którym można obecnie doskonalić techniki nihon eiho. Klasyczne japońskie pływanie traktujemy jako uzupełnienie standardowego treningu pływackiego.

Treningi nihon eiho organizujemy wczesnym popołudniem w sobotę lub niedzielę na basenie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mieszczącego się przy ulicy Księcia Trojdena 2C w Warszawie. Są one nieodpłatnie. Jedynym kosztem jest indywidualnie wniesiona opłata za wstęp na basen.

Standardowy trening składa się z rozgrzewki na lądzie, rozpływania, ćwiczeń dogrzewających i bloku głównego. Kończymy zazwyczaj ćwiczeniem nóg w pionie (jap. tachi oyogi).

Dokładny termin każdego treningu jest ustalany indywidualnie. Zainteresowanych wspólnym pływaniem prosimy o kontakt z Pawłem Rurakiem (pawelrurak@ksmako.pl) lub Piotrem Kieżunem (piotrkiezun@ksmako.pl).

Trening techniki tachi oyogi (pływanie w pionie). Centrum sportowe Keio University, Hiyoshi Campus, Jokohama (慶應義塾大学 日吉キャンパス). Fot. Aiko Tachi.