Kim jesteśmy

Klub Sportowy Mako powstał w 2017 roku z inicjatywy kilkorga trenerów pływania, którzy do tej pory działali samodzielnie: Pawła Ruraka, Sandry Pietrzak, Macieja Lewandowskiego, Anny Dąbrowskiej i Piotra Safrończyka.

Wszyscy są związani ze środowiskiem pływackim od wielu lat. Od lat prowadzą też własne firmy, w których organizują zajęcia dla mastersów. W Mako wciąż kontynuują swoją działalność pod dotychczasowymi markami. Klub pozwala im pracować w dynamicznie rozwijającym się środowisku, gdzie dzielą się swoją wiedzą z innymi pasjonatami pływania i podejmują kolejne inicjatywy.

Poznaj naszych trenerów:


Paweł Rurak

Paweł Rurak

Paul Piper's

Jest wychowankiem MUKS SUWAŁKI i AZS-AWF Warszawa. Obecnie aktywnie działa jako trener pływania. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe dla dorosłych oraz zajęcia ruchowe na lądzie. Publikuje też artykuły o pływaniu, treningu siłowym i szeroko rozumianej teorii treningu. Część z nich można znaleźć na jego blogu, część w dziale triathlonowym numerów czasopisma „Bieganie”.

Email: pawelrurak@ksmako.pl

Maciej Lewandowski

Maciej Lewandowski

Pracownia Sportowa Macieja Lewandowskiego

Urodzony w 1986 roku. W 1992 uczy się pływać. W 2001 z Ostrołęki trafia do SMS Kraków, gdzie w 2004  zdobywa Mistrzostwo Europy juniorów na 200 m delfinem. Twórca Pracowni Sportowej Macieja Lewandowskiego, w której dzieli się tym, czego dowiedział się o pływaniu i trenowaniu przez 23 lata.

Email: maciejlewandowski@ksmako.pl

Sandra Pietrzak

Sandra Pietrzak

Swim & Dream

Jako zawodniczka reprezentowała takie kluby jak MKS Pałac Młodzieży Katowice, SMS Oświęcim i AZS AWF Katowice. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy w pływaniu oraz ratownictwie wodnym. Od lat pomaga swoim podopiecznym zaprzyjaźnić się z wodą. Podczas treningów kładzie szczególny nacisk, by pływali skupieni w stu procentach na każdym pojedynczym ruchu. W wolnych chwilach biega.

Email: sandrapietrzak@ksmako.pl

Anna Dąbrowska

Anna Dąbrowska

Absolwentka kierunku wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener pływania II klasy, sędzia pływania, ratownik WOPR, dietetyk. Prowadzi zajęcia z niemowlętami i dziećmi w wieku przedszkolnym, pokazując, że pływanie to przede wszystkim świetna zabawa. W KS Mako zajmuje się sprawami organizacyjnymi.

Email: annadabrowska@ksmako.pl

Piotr Safrończyk

Piotr Safrończyk

Czynny pływak z 20-letnim stażem zawodniczym. Doświadczenie zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przez 3 lata odnosił sukcesy w amerykańskiej lidze NCAA. Obecnie fascynat szeroko pojętej kultury fizycznej. Czerpie z wielu dyscyplin: od pływania i triathlonu, przez sztuki walki, wspinaczkę, aż po jogę. Podczas treningu zwraca uwagę na wszechstronność i ogólnie pojętą sprawność.

Email: piotrsafronczyk@ksmako.pl

Nasza działalność

Chcemy, by w Mako każdy znalazł coś dla siebie. Obecnie nasza działalność obejmuje następujące obszary:

  • sekcja pływania Masters,
  • nauka i doskonalenie pływania,
  • nihon eiho (tradycyjne japońskie pływanie),
  • kultura i historia pływania,
  • trening ogólnorozwojowy ukierunkowany na pływanie.

By dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, przejdź do zakładki ZAJĘCIA.


Najbliższe plany

Mako to klub, w którym wciąż rodzą się nowe pomysły.

W planach mamy uruchomienie sekcji pływania zimowego i juniorskiej sekcji zawodniczej oraz organizację wyjazdów w miejsca atrakcyjne z punktu widzenia pływaków. Zaglądajcie na naszą stronę i profil facebookowy. Już niedługo pojawi się tam więcej szczegółów.


Stowarzyszenie

Klub Sportowy Mako działa w formie stowarzyszenia.

Jest ono zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000683978. Klub posiada również licencję Polskiego Związku Pływackiego, upoważniającą do uczestnictwa w sporcie kwalifikowanym w dyscyplinie pływanie (nr 104/14).